CARERO SRDCOM

Filozofiou našej firmy je už od samotného založenia zodpovednosť voči zákazníkom a našim zamestnancom. Sme si tiež vedomí dôležitosti zodpovedného prístupu voči spoločnosti.

CARERO SRDCOM je program podpory vybraných projektov najmä charitatívnej alebo umeleckej povahy v celej SR. Celková výška každoročnej podpory činí až 100 000 Kč

CARERO PO NASZYMU je učené charitatívnym, umeleckým, rozvojovým a ďalším projektom z Jablunkovska. Celková výška každoročnej podpory činí až 50 000 Kč


 

Z podporených projektov:

Finančná pomoc na nákup automobilu pre Erička

Eriček sa narodil po veľmi komplikovanom pôrode, keď bojoval o život. Erik má 11 rokov a má bohužiaľ diagnostikovanú detskú mozgovú obrnu, epilepsiu, mikrocefáliu, hlbokú mentálnu retardáciu a poruchu príjmu potravy.

Rodina akútne pre Erička potrebovala vhodný automobil, aby mohol absolvovať svoje pravidelné rehabilitácie. Rodičia sa preto obrátili na Konto BARIÉRY, ktoré pre nich zriadilo účet. Rozhodli sme sa podporiť nákup automobilu čiastkou vo výške 20 000 Kč.

Pokiaľ aj vás príbeh Erička oslovil a chceli by ste finančne pomôcť, obráťte sa prosím na nás, konktrétne na email marketing@carero.cz a my vás prepojíme priamo na rodičov Erika.

Ochranné pomôcky pre mesto Jablunkov

Jablunkov je najvýchodnejšie české mesto. Spoločnosť Carero má v Jablunkove svoju prevádzkareň a je tak veľmi úzko spätá s týmto regiónom.

Spoločne s poľnohospodárskou firmou Netis, a.s. a Kláštorným kostolom sme darovali mestu Jablunkov dezinfekčné gély a respirátory na ochranu pred nákazou ochorením COVID-19, aby sme pomohli bezpečnému chodu mesta v čase, keď týchto prostriedkov bol nedostatok.

Respirátory pre mobilný hospic

MEDICA zdravotná starostlivosť, s.r.o. bola založená v roku 2007 ako neštátne zdravotnícke zariadenie poskytujúce zdravotnícku starostlivosť v domácom prostredí klientov na území Třince av okolí.

Spoločnosti MEDICA sme darovali dezinfekčné gély a respirátory na ochranu zdravotníckeho personálu i pre seniorov v tomto zariadení.

Album Szufloda skupiny BLAF

BLAF je jediná kapela na svete spievajúca country v sliezskom nárečí. Populárna a aktívna je najmä v regióne z Mostov pri Jablunkove po Ostravu, kde poslucháči rozumia ich nárečiu. Vďaka internetu a našincom roztrúseným po zemeguli sa ale ich hudba počúva nielen tu, ale napríklad aj v Rusku, Amerike alebo Austrálii.

Finančne sme prispeli na nahrávanie ich najnovšej dosky Szufloda.

Ceny pre víťazov Polanského behu

Polanský beh je charitatívnou akciou, ktorej výťažok je určený na podporu neonatologického oddelenia Fakultnej nemocnice Ostrava a novorodeneckého oddelenia JIP2 Mestskej nemocnice Ostrava.

V rokoch 2019 a 2020 sme darovali vecné ceny pre víťazov a účastníkov behu.

Materiálna pomoc deťom na Ukrajine

Spojili sme sa s Charitou Jablunkov, ktorá rovnako ako mnoho iných organizácií v tejto ťažkej dobe, keď je Ukrajina napadnutá Ruskom, pomáha získať finančnú aj humanitárnu pomoc.

Osud detí na Ukrajine nám nie je ľahostajný, a preto sme sa rozhodli darovať 525 balíkov jednorazových plienok New Love, ktoré budú dopravené Charitou priamo do zasiahnutých oblastí, kde potrebujú všetku materiálnu pomoc.

Dianie na Ukrajine zasiahlo aj našich zamestnancov, a preto sa rozhodli vybrať medzi sebou financie a zaobstarať za nich detskú výživu. Celkom sa vybralo 11 450 Kč a nakúpilo sa 57 krabíc detskej výživy.

Veríme, že spoločnými silami dokážeme pomôcť.